Po albu Rebelie! Vydalo pod názvem ULTRAMETAL vydavatelství Monitor kompilaci z trochu jiného soudku, kompilaci souborů, orientovaných na nejzazší hranice současného metalu. Během natáčení v Ostravském studiu C jsme písemně položili zúčastněným kapelám nezávisle na sobě několik "orientačních otázek" a odpovědi, zbavené nejhrubších prohřešků proti češtině, zde nabízíme.

Název kapely: MASTER'S HAMMER

Vznik (rok a místo): Jaro 1987, Praha

Současné obsazení: T. Necrocock (18) - kytara, Monster (18) - basa, Silenthell (24) - tympán, Míra Valenta (17), Storm (24)

 

Co si myslíte o české metalové scéně?

 

Je to chlív.

 

Má český ultrathrash šanci proniknout na zahraniční trh?

 

TZV. "český ultrathrash" rozhodně žádnou šanci nemá, ale máš li na mysli český ultrthrash, pak se domníváme, že jeho metou není proniknout na tzv. "zahraniční trh", nýbrž hrát muziku, která chytne každýho za prdel. A to kdekoli na světě.

 

Má smysl zpívat česky?

V každém případě.

 

Cítíte vůbec nějaký rozdíl mezi hardcorem a ultrathrashem?

MH je kapela hrající occult & mystic black metal a hardcore a ultrathrash nás nezajímá.

 

Existuje ve vaší tvorbě nějaký "ideologický základ" (např. satanismus, bílý metal apod.) nebo vědomá stylizace? Je to vůbec pro rock nezbytné?

 

Na takto marxisticky položenou otázku odpovídáme: "Jsme satanisté a hudba je pro nás pouze prostředkem vyjádření našich nálad. Pro nás neexistuje pojem stylizace, protože nemáme zapotřebí se do něčeho stylizovat. Hrajeme tak, jak nám káže naše svědomí.

 

Většina metalu a thrashe nemá ve svých písních moc smyslu pro legraci. Často se například objevuje motiv smrti a zániku. Dá se to vysvětlit?

 

Tobě asi ne.

 

Rozhovor pochází z magazínu ROCK & POP z 28.2.1981 a jeho autorem je Josef Vlček. Poslal Honza Filip, díky.