část 1/

Vysvětlení fanouškům

MH je kapela hrající black metal okultní a mystický. Naše hudba bývá často spojována s vynikající kapelou Bathory, což se nijak nesnažíme zakrývat. Bathory nám jednoznačně imponuje, ALE jde nám trochu vo něco jinýho… - asi takhle: tvrdost za každou cenu nám připadá jako snaha dosti povrchní, samoúčelná až groteskní - je pitomost udělat písničku s tvrdým spodkema potom ji opatřit nějakým zcela náhodným textem o nějakých hromadách lidského masa, vodopádech krve a podobných hovadinách. Brutalita, teror a lupičství jseu dnes bohužel na světě tak běžné věci, že to už nikoho ani nepřekvapí a už vůbec nepobaví. Následkem toho mnohým uniká, že na světě existují věci daleko strašnější a nebezpečnější proto, že o nich většinou ani nemáme tušení nebo je neumíme vnímat. Naše texty čerpají ze studia hermetické literatury a nejstarších okultních spisů, což jsou věci těžko sdělitelné a tak naše hudba je pouze chabým odrazem našich pocitů a nálad, které se taky snažíme patřičně navodit (a proto musí bejt tvrdá).

 

Koncerty:

1. MH nemá zřizovatele

2. MH jako kompletně zfromovaná kapela vlastně NEEXISTUJE (probíhají neustálé personální změny)

3. Profesionální zaměření hlavních pilířů MH nemá s hudbou moc společného a časově je naprosto vyčerpává

4. Proto: s koncertováním se nepočítá

 

část 2/

Rozhovor s Milanem Fibigerem

 

F: Jak bys charakterizoval náš postbathoryovskej styl?

 

M: Tak jako sám velký Quorthon si pomalými skladbami dopřává času k transcendentálnímu myšlení /které ostatně vždy bylo základem jeho tvorby což řadě metalistů vůbec nedochází/, tak i my své příznivce chceme navést jiným směrem. Směrem jediným a jedině správným a naše hudba je prostředníkem na této cestě.

 

F: Který kapely posloucháš a který nesnášíš?

 

M: Poslouchám jedině Master's Hammer, někdy Bathory… Éeh … jsou ještě nějaký kapely?

 

F: No tak třeba King Diamond, Venom, Slayer…?

 

M: Bohužel neznám, lituji, takže mě vlastně nevaděj'.

 

F: Proč mi prosímtě do novejch věcí děláš tak vyměklou basu?

 

M: Podle mě není vyměklá, novopak!

 

F: Díky za rozhovor.

 

M: Moment, moment, teď se zeptám zase já: kdy se naučíš hrát na kytaru?

 

F: pokračování příště.

Rozhovor vyšel ve fanzinu kapely MASTER'S HAMMER a pochází přibližně někdy z let 1989-1991. První část jsou odpovědi na dotazy fanoušků a druhá krátký rozhovor s Milanem Fibigerem, jehož zpovídá Franta Štorm. Posal Honza Filip.