Reformátoři našeho metalového hnutí MASTER'S HAMMER vydali své nové demo "Jilemnický okultista". Je to klasická opereta o třech dějstvích. Pekelná muzika proložená infernálními klávesami a patřičně kořeněná smrtícím zpěvem je opět určená pro ortodoxní Blackmetalfans pro které neznamená satanismus jen hloupé opěvování rohatýho chlupatýho a kopytnatýho strašidla nebo požírání dětí při černých mších. Kdo nemá toto demo ještě doma, ať okamžitě posílá prachy na učenou adresu. Jedná se o příběh…… dáme slovo Frantovi Štormů.

 

Jak se vlastně zrodil námět na nové demo "Jilemnický okultista" ?

 

To máš tak: Před několika lety jsme do Jilemnice jezdili se spolužáky z výtvarky jelikož tam jeden z nich má chalupu. Toulali jsme se po okolí a silně chlastali. Jedno z našich nejoblíbenějších míst byl kus čarokrásného Pojizeří mezi Semily a Železným Brodem – "Riegrova stezka". Ona je sice trochu delší, ale právě tato její část se nám velmi šikovně hodila do plánů, protože vzdálenost cca 9,5 km pěšky tak nějak akurátně stačí a souhlasí s dobou potřebnou k vyprázdnění jedné 0,7 l láhve tvrdého alkoholu na jednu osobu. Zřejmě v té době jsem si v hlavě zkonstruoval tragickou postavu štolby Belthera, který v naší operetě spáchá sebevraždu skokem do rozbouřených peřejí na Riegerově stezce. 

Další důvod je naše zalíbení v okultismu, který v Podkrkonoší frčel dost tvrdě na začátku století – tedy v době největšího rozkvětu operetního žánru /Strauss, Offenbach, Suppé…/. No a když jsem si to srovnal v makovici, nemohl jsem nenapsat "Jilemnického okultistu". 

Chci upozornit, že to neznamená žádný odklon od satanismu, spíš naopak! Kdo pozorně čte libreto, ten ví kolikátá bije!!! 

  

Tvrdíš, že je to celé Tvůj výmysl. Včetně jmen a posazení do podkrkonoší. Opravdu ale neexistuje žádný podklad?

  

Kromě toho, co už jsem řekl, žádná předloha neexistuje. 

  

Čím tě tedy přilákala Jilemnice? 

  

Tím, že mě tam prakticky nikdo nezná a tak se tam můžu zrychtovat jako hovado. Pardon! Petr Dlouhý tam má svoji hospodu. 

  

Řekni nám něco k muzice, je to velice netradiční. Neovlivnila Tě trochu muzika NOCTURNUS? 

  

Já bych z toho nedělal vědu. Jsou to prostě starý MASTER'S HAMMER nacpaný klávesama. Do jisté míry je to od nás experiment. Druhý LP bych rozhodně chtěl udělat zvukově brutálnější…. 

Nocturnus – výborný, ale ty to dělaj jinak. 

  

Když jsme spolu naposled mluvili, tak jsi říkal, že jedinou slabinou je nedokončenost příběhu… chystáš se na to? Naznač aspoň mlhavě, jak by měl děj pokračovat? 

  

Ten příběh je dokončenej! Ale na demo se celej nevešel. LP bude obsahovat vše z dema, jinak zahraný a nahraný, plus tři věci navíc. Celá zápletka operety je postavena na vztahu okultisty Atramenta a hejtmana Satrapolda, který tvrdě pronásleduje spiritisty a okultisty v Jilemnici. Nakonec se ukáže, že ten Satrapold je podvodník, a že se za Hejtmana je vydává ve snaze vyloupit zámeckou pokladnici. Za týden ovšem přijíždí z Vídně pravý hejtman, který podvodníka tvrdě potrestá a příběh uzavírá překvapivé zjištění, že pravý Satrapold proti okultismu dohromady nic nemá. Ale nemyslete si, že je to nějaký happy end – to, co se odehraje potom, bych nikomu nepřál zažít. 

  

Tvrdí se, že MASTER'S HAMMER staví svou hudební genialitu na hráčských chybách. Je to pravda?

  

To je trochu jinak. Pravdou je, že většina z nás skoro vůbec neumí hrát na svůj nástroj, ale v tom se nedá hledat žádná genialita. Spíš bych to formuloval jinak: vzhledem k charakteru našich hudebních nápadů se ani nevyplatí naučit se hrát líp. 

  

Nemyslíš si, že nastane určitá ztráta fans? 

  

Na to já seru. I když svoje věrný fans máme rádi, to bych chtěl zdůraznit z naší strany. 

  

Už na LP je Vlasta Voral v sestavě MASTER'S HAMMER. Jaký je jeho přínos do kapely? 

  

Je to starý člověk. Má zkušenosti a studio. Největší přínos bude až to nahrávání pochystáme 100% digitálně. Na to je Vlastimil fakt machr. Ostrava, Propast atd. – vysrat! 

  

Z jakého důvodu jste pozvali jako hosta na demo Vítka Malinovského? 

  

Ani nevím, jen tak z prdele. Já osobně tu skladbu nesnáším. Je to instrumentální zhovadilost. 

  

Natáčení bylo stejně dost náročný, jak probíhalo? 

  

Žádný náročný natáčení to nebylo. Prostě jsme to udělali po odpolenách v pohodě za tejden. Náročný by to mohlo bejt, kdyby se nám do toho sral někdo cizí. Myslím jako třeba v nějakým tzv, profi studiu. Nějakej zvukař nebo podobný zbytečný hovado. Vopravdu, takhle je to brnkačka. 

  

Když si přišel s nápadem natočit tuto metalovou operetu, jak to přijali ostatní členové kapely? 

  

Bylo jim to dost u prdele, ale bavili se. 

  

Dost se mluví o nesrovnalostech mezi M.H. a Monitorem. Jak to tedy bude s druhou deskou? 

  

Monitor už od nás nedostane ani notu. Deska vyjde někde venku. Víc nemůžu říct, dokud nemáme uzavřený jednání. Máme tři nabídky od menších firem, které mají v Death metalu dobré jméno, což se mimochodem takto obecně o Monitoru říct nedá. Ale dost už s Monitorem! Do prdele s iniciativníma blbcama!

  

Výroky filosofa Silenthella jsou nezapomenutelné, ať již to byly "sveřepé pohledy", "alkohol" atd. Vzpomeneš si na nové?

  

Jasně. Jeho nejnovější bomba je: Wasserstandbericht auf der Elbe morgen früh, zwanzig kubikmeter pro Sekunde! Přičemž mohutně v hospodě zvedá pravici. A taky si objednává na Slamníku čaj s KLOMBUCHOU ha, ha, ha !!! 

  

Představ si tuto skutečnost: Jilemnický okultista jako divadelní představení. V hlavních rolích MASTER'S HAMMER. Jak by vypadalo obsazení rolí? 

  

Já – Atrament, Voral – Satrapold, Necrocock – kartářka, Silenthell – hostinský Spiritus, Valenta a Monster – spiritisti a Pepa Příb – Blether. 

  

Nabídni kazety, trika atd……. a něco na závěr.

  

OK! Kazeta "Jilemnický okultista" – 60,- Kčs plus poštovné a balné 15,- Kčs. Tričko je černý, velikost XL, na pupku obrovský logo, na zádech fotka kapely, tisk bílej. Cena trika je 190,- Kčs a o poštovném platí totéž co u kazety. 

A na závěr…. Jednu takovou srandu: Monitor nám zrovna nabídl, že od nás odkoupí demo do svojí oficiální distribuce. Jedná se o 500 kazet. (asi je tíží svědomí poz.). 

Podporujte UNDERGROUND !!!

 

Tento rozhovor je opsán z undergroundového zinu BARANIDLO (1993), tak jak byl vytištěn, tzn. včetně chyb apod. Děkuji Stanovi Šmehlíkovi za poslání.